LIVE | Liga a 3-a, etapa a 15-a

Etapa a 15-a a Ligii a 3-a, Seria I, a debutat vineri cu meciul FC Bacău – Bucovina Rădăuți: 1-2 și continuă astăzi, de la ora 14:00, cu alte trei jocuri. Rămâi pe GazetaSV.ro pentru a urmări evoluția scorurilor!

Știința Miroslava – Foresta Suceava: 1-2

– Antrenorul Forestei, Florin Croitoru, este suspendat pentru cumul de cartonașe galbene.

Stoian deschide scorul în minutul 11

– Fălticenenii își dublează avantajul în minutul 32, prin golul înscris de Sahlean

– SCOR PAUZĂ: 2-0

– min 50: Corban înscrie pentru 2-1

– min 54: Gazdele înscriu, dar golul este anulat

– SCOR FINAL: 2-1

CSM Vaslui – Rapid Brodoc: 1-1

– au înscris Rusu (’35), respectiv Ponea (36)

– SCOR LA PAUZĂ: 1-1

– SCOR FINAL: 1-1

Bucovina Rădăuți a încheiat anul pe podiumul Seriei I a Ligii a III-a, după ce a câștigat vineri, pe terenul celor de la FC Bacău cu scorul de 2-1, în meciul de deschidere al etapei a 15-a. Echipa antrenată de Ovidiu Murariu și Iulian Ionesi s-a impus prin golurile marcate în prima repriză de Netbai (’40) și Pintilei (’45), după ce gazdelor au deschis scorul prin Pavel (’26).

Bucovina a început în următoarea formulă de joc: Puianu – Alecsandru, Răuțu, Pintilei, Grosu, Căinari, Bejenar, Netbai, Stroe, Hopulele, R. Ciobanu. Antrenor: Ovidiu Murariu.