LIVE | Bucovina – Aerostar

Liga a 3-a programeaza astazi, de la orele 17.00, meciul etapei a 20-a. Ramai alaturi de GazetaSV.ro pentru a urmari evolutia scorului din partida Bucovina Radauti – Aerostar Bacau

Final | Bucovina Radauti – Aerostar Bacau [2-1]

Bucovina Rădăuţi: Butnariu – Ionesi, Hrimiuc, Breniuc, Vitu, Dutica, Stoian, Pasaila, Zaremba, Sadoveac, Apostol Rezerve: Bujdei – Burlacu, Obreja, Viu, Agbleta, Alupei

Aerostar Bacău: Roca – Ichim, Patriche, Burca, Maghina, Stoian, Gucean, Tofan, Horea, Paschi, Pavel Rezerve: Vizitiu – Nica, Gheorghe, Neagu, Popa

1′ > fluier Start meci!

6′ > ocazie Gazdele au prima ocazie la poarta

20′ > ocazie Bucovina are in mana dominarea jocului cu multe lovituri libere, insa nu reuseste sa deschida scorul

26′ > ocazie Prima ocazie la poarta pentru oaspeti, atacantul acestora scapa singur cu Butnariu insa trage pe langa poarta

38′ >  In chiuda dominarii celor de la Bucovina, oaspetii reusesc sa deschida scorul printr-un sut la coltul lung, multumita lui Stoian 0-1

SCOR PAUZA: 0-1

46′ > fluier Start repriza a doua

52′ > schimbare  Primele schimbari la Bucovina intra Agbleta si Alupei si iese Hrimiuc si Vitu

56′ > ocazie Bucovina inscrie insa arbitrul acorda faut in atac

59′ >  Zaremba le readuce zambetul pe buze spectatorilor marcand cu un sut spectaculos de la 30m fix la vinclu 1-1

66′ > schimbare  Breniuc este usor accidentat, insa acesta schimbat cu Obreja

69′ > ocazie Stoian executa o lovitura libera de la circa 18m insa mingea trece putin peste poarta

75′ > galben Dutica este advertizat cu cartonas galben, la o intrare mai urata la centrul terenului

79′ > schimbare Bucovina mai efectueaza inca o schimbare intra Burcalu si iese Apostol

81′ > ocazie Ionesi face o cursa pana in careul advers insa suteaza pe langa poarta

85′ > galben  Popa este advertizat si el la randul lui cu cartonas galben

Arbitrul central arata 4′ de prelungiri

90+3′ >   Agbleta inscrie golul al doilea al gazdelor 2-1

90+ 4 > fluier  Final de meci!

SCOR FINAL: 2-1

Corespondent: Relu Brăileanu

Legenda:  – gol marcat   – cartonasul rosu   – penalty ratat  – incidente

6 Comentarii

1. is patetici astia cu site-ul de 2 bani.sterg tot ce nu e bine scris:)) trebuie sa ii laudam ca sa ne lase comentariile..:))) II vrei la Steaua?;))

1. OK recunosc am gresit stergand acel comentariu, numai ca din neatentie am l-am trecut din nou pe Apostol, vrei sa spui ca tu nu ai gresit nicidata

2. Am fost la meci si l-am urmarit cu atentie. Nu mi-a placut ca echipa a inceput prost meciul , a inceput cu frica de a nu lua gol…..si cum e vorba romaneasca „- De ce iti este frica , nu scapi !”, oaspetii au marcat. Chiar daca a luat gol , mi-a placut foarte mult portarul Butnariu.Si nu doar la acest meci……… si la altele.Mi-a placut mult de tot intrarea antrenorului Burlacu , chiar daca pentru cateva minute. Doua – trei pase de efect, pe pozitie viitoare, care au aratat ca este fotbalist si ca „se simte foarte bine in teren ” (cum spun fotbalistiii) , cu Iuli Ionesi . Mi-a placut Agbelda si nu scriu asta fiindca a marcat golul victoriei , ci pentru ca este un jucator care joaca fara trac , stie cu „varza” , are forta si un fuleu impresionant. Are nevoie de un jucator la mijlocul terenului, in genul lui Burlacu , care sa stie jocul pe pozitie viitoare si care sa-i furnizeze mingi. Din punctul meu de vedere , un astfel de mijlocas central l-ar pune in valoare si pe Iuli Ionesi , care vine bine din linia a II -a , pe viteza. Nu mi-a placut fundasul dreapta si eu cred ca trebuia schimbat inca din prima repriza, pentru ca s-a vazut „din China” ca nu este postul lui si nu stie sa joace acolo.Nu mi-a placut faptul ca echipa a reinceput sa bubuie mingile in fata ( asta pana la intrarea lui Burlacu). Mi-as fi dorit sa vad in timpul meciului , o schimbare de posturi intre mijlocasii laterali astfel incat Iuli Ionesi sa intre din stanga pe interior , pe piciorul drept – piciorul sau de baza si sa incerce poarta.Nu mi-a placut ca in a doua repriza echipa a picat fizic , fapt ce a impiedicat replierea, a fost ” o echipa lunga ” si astfel , oaspetii au avut ocazii mari de a inscrie.Felicit echipa pentru cele trei puncte , pentru efortul depus (s-a vazut daruirea jucatorilor ) si mi-as dori ca in cazul in care se salveaza (sunt sanse mari) , in sezonul viitor sa se investeasca bani in echipa , pentru ca radautenilor le place fotbalul si vin in numar mare la stadion.Daca vom avea echipa buna , radautenii vor veni in numar si mai mare la stadion.

3. ovidiu eu sunt de acord cu tine si ma bucur ca ai venit la meci si ai avut un comentariu pertinent(ca de obicei).a fost trac,lipsa de experienta,frica…dar…s-a intors si DumnezeU cu fata la noi.inca suntem creduli,naivi si visatori dar totusi avem valoare.baietii si-au luat primele dupa meci,saptamana viitoare se rezolva cu salariile ,sunt caractere, nu ca la altii,fitosi,sau…si vom arata radautenilor si sucevenilor ca nu suntem niste neica nimeni in divizia c.apropo…suntem pe locul 5,cu inca doua puncte cu otelul(of,of.of)eram cu adevarat o revelatie(dupa parerea mea si asa suntem).nu avem buget comparabil cu nici o echipa din serie,dar…nu murim,rezistam si avem un public minunat.eram condusi si nu reprosa nimeni nimanui( la asta nu ma asteptam,chiar daca nu jucam mare lucru)SINCERE FELICITARI PUBLICULUI…FORTZA BUCOVINA,BRAVO BAIETI(Bila fa-te bine ca ne trebuiesti)iacobeni,pazea ca vine trenu…