Lăcrămioara Perijoc, invincibilă de 14 ani la Cupa României
Pugilista suceveană Lăcrămioara Perijoc și-a trecut în palmares o nouă medalie de aur la Cupa României pentru senioare. Sportiva originară din Zamostea, legitimată în prezent la CSA Steaua București, s-a impus în finala categoriei 60 de kilograme în fața Margaretei Camelia Hidigan, reprezentanta clubului CSM Zalău. Competiția s-a desfășurat în perioada 11-16 mai, la Eforie Nord.
Prin acest succes, sportiva își menține invincibilitatea în cadrul acestei competiții, pe care o câștigă consecutiv de 14 ani.
„Din 2012 până în prezent am reușit să câștig această competiție an de an. Fiecare ediție a avut propria poveste. Fiecare medalie a venit cu o altă versiune a mea, cu alte lupte, alte lecții și alte provocări. Anul acesta a fost însă diferit, mai special, pentru că lângă mine a fost băiețelul meu. Îi dedic lui această victorie. În spatele unui campion există o echipă, oameni care cred, susțin și rămân aproape în fiecare etapă”, a mărturisit Lăcrămioara Perijoc.









