Juniors Cup Suceava | Rezultate finale de la categoriile 2014 și 2017

Editia de iarna a Juniors Cup Suceava se incheie la sfarsitul acestei saptamani cu meciurile de la categoriile 2014 si 2017.

Cate 16 echipe se vor lupta pentru trofeele puse in joc in Balonul de la USV si in sala Scolii “Miron Costin” din cartierul Burdujeni.

Rezultatele sunt LIVE pe GazetaSV.ro!

Sâmbătă – 03.02.2024

NR. ORA GRUPA BALON UNIVERSITATE

SCOR

 
1. 8.00 D HUȘANA HUȘI – VICTORIA SUCEAVA 9-0
2. 8.40 A JUNIORUL SUCEAVA VERDE – BUCOVINA SUCEAVA 6-1
3. 9.20 D JUNIORUL SUCEAVA ALB – JUNIOR BT ALBASTRU 8-0
4. 10.00 C ACADEMIA MIHAI ROMAN – VICTORIA SUCEAVA 6-2
5. 10.40 B JUNIOR BT GALBEN – JUNIORUL SUCEAVA VERDE 3-2
6. 11.20 B ACAD. GLORIA CHIȘINĂU – JUNIOR CÂMPULUNG 1-7
7. 12.00 C ARTYS BOTOȘANI – JUNIOR BOTOȘANI ALBASTRU 1-1
8. 12.40 A ȘCOALA SPORTIVĂ EDINEȚ – ACAD. MIHAI ROMAN 1-1
9. 13.20 A FC BACĂU – JUNIOR CÂMPULUNG 0-1
10. 14.00 D JUNIOR BOTOSANI GALBEN – ACAD. ORHEANU COMĂNEȘTI 5-2
11. 15.00 D JUNIORUL SUCEAVA ALB – BASARABIA LIPCANI 9-0
12. 15.40 C BUCOVINA SUCEAVA – JUNIOR BOTOȘANI GALBEN 0-6
13. 16.20 B JUNIORUL SUCEAVA ALB – ARTYS BOTOȘANI 4-0
14. 17.00 A VIITORUL DOROHOI – ACADEMIA GLORIA CHIȘINĂU 1-0
15. 17.40 C ȘCOALA SPORTIVĂ EDINEȚ – VICTORIA SUCEAVA 4-2
16. 18.20 B BASARABIA LIPCANI – ARTYS BOTOȘANI 0-5
17. 19.00 A FC BACĂU – VIITORUL DOROHOI 0-0
18. 19.40 D HUȘANA HUȘI – ȘCOALA SPORTIVĂ EDINEȚ 5-0
19. 20.20 C ACAD. ORHEANU COMĂNEȘTI – BUCOVINA SUCEAVA 4-1
 

Duminică – 04. 02. 2024

NR.

ORA GRUPA BALON UNIVERSITATE

SCOR

     
20. 8.00 D ACADEMIA GLORIA CHIȘINĂU – FC BACĂU 1-6
21. 8.40 C ACADEMIA MIHAI ROMAN – HUȘANA HUȘI 3-1
22. 9.20 B JUNIOR CÂMPULUNG – VIITORUL DOROHOI 3-1
23. 10.00 A JUNIOR BT ALBASTRU – BASARABIA LIPCANI 6-0
24. 10.40 B ACAD ORHEANU COMĂNEȘTI – JUNIORUL SV VERDE 1-1
25. 11.40 SEMIF. JUNIORUL SUCEAVA ALB – ACADEMIA MIHAI ROMAN 2-1
26. 12.20 SEMIF. JUNIOR CÂMPULUNG – JUNIOR BOTOȘANI GALBEN 1-2
27. 13.00 15-16 BASARABIA LIPCANI – VICTORIA SUCEAVA 0-2
28. 13.30 13-14 ACADEMIA GLORIA CHIȘINĂU – BUCOVINA SUCEAVA 0-0 (2-1, d.p.)
29. 14.00 11-12 ȘCOALA SPORTIVĂ EDINEȚ – JUNIOR BOTOȘANI ALBASTRU 2-2 (3-4, d.p)
30. 14.30 9-10 ACADEMIA ORHEANU COMĂNEȘTI – VIITORUL DOROHOI 0-0 (2-0, d.p.)
31. 15.00 7-8 ARTYS BOTOȘANI – FC BACĂU 0-0 (2-0, d.p.)
32. 15.30 5-6 HUȘANA HUȘI – JUNIORUL SUCEAVA VERDE 1-0
33. 16.20 3-4 ACADEMIA MIHAI ROMAN – JUNIOR CÂMPULUNG 1-1 (3-1, d.p.)
34. 17.00 1-2 JUNIORUL SUCEAVA ALB  – JUNIOR BOTOȘANI GALBEN 4-1

ZIUA GRUPA ORA JOC SCOR
03.02.2024 ȘCOALA ”MIRON COSTIN”
SÂMBĂTĂ D 8.00 COLȚEA BRAȘOV ALB – BUCOVINA SUCEAVA 0-5
SÂMBĂTĂ A 8.30 ARTYS BOTOȘANI – COLȚEA BRAȘOV NEGRU 2-8
SÂMBĂTĂ B 9.00 JUNIOR BOTOȘANI – VIITORUL CACICA 5-1
SÂMBĂTĂ D 9.30 HUȘANA HUȘI – FORESTA FĂLTICENI 3-1
SÂMBĂTĂ B 10.00 ACADEMIA MIHAI ROMAN – JUNIOR BOTOȘANI 1-6
SÂMBĂTĂ D 10.30 COLȚEA BRAȘOV ALB – HUȘANA HUȘI 0-10
SÂMBĂTĂ C 11.00 ACADEMIA 82 IAȘI – VICTORIA SUCEAVA 8-0
SÂMBĂTĂ B 11.30 INTER IAȘI – VIITORUL CACICA 1-2
SÂMBĂTĂ A 12.00 VICTORIA SUCEAVA – CSM DORNA 3-7
SÂMBĂTĂ C 12.30 ACADEMIA 82 IAȘI – JUNIORUL SUCEAVA VERDE 5-0
SÂMBĂTĂ D 13.00 JUNIORUL SUCEAVA ALB – ARTYS BOTOȘANI 10-0
SÂMBĂTĂ B 13.30 JUNIOR BOTOȘANI – INTER IAȘI 5-2
SÂMBĂTĂ D 14.00 FORESTA FĂLTICENI – BUCOVINA SUCEAVA 1-2
SÂMBĂTĂ B 15.00 ACADEMIA MIHAI ROMAN – VIITORUL CACICA 1-4
SÂMBĂTĂ A 15.30 COLȚEA BRAȘOV NEGRU – JUNIOR CÂMPULUNG 6-1
SÂMBĂTĂ D 16.00 COLȚEA BRAȘOV ALB – FORESTA FĂLTICENI 0-6
SÂMBĂTĂ C 16.30 ACADEMIA 82 IAȘI – CSM DORNA 7-0
SÂMBĂTĂ A 17.00 JUNIOR CÂMPULUNG – ARTYS BOTOȘANI 1-3
SÂMBĂTĂ B 17.30 ACADEMIA MIHAI ROMAN – INTER IAȘI 1-3
SÂMBĂTĂ A 18.00 JUNIORUL SUCEAVA ALB – JUNIOR CÂMPULUNG 10-0
SÂMBĂTĂ C 18.30 JUNIORUL SUCEAVA VERDE – CSM DORNA 2-1
SÂMBĂTĂ D 19.00 HUȘANA HUȘI – BUCOVINA SUCEAVA 4-3
SÂMBĂTĂ A 19.30 JUNIORUL SUCEAVA ALB – COLȚEA BRAȘOV NEGRU 7-5
SÂMBĂTĂ C 20.00 JUNIORUL SUCEAVA VERDE – VICTORIA SUCEAVA 2-2
ȘCOALA ”MIRON COSTIN”
04.02.2024
DUMINICĂ SFERT1 8.00 JUNIORUL SUCEAVA ALB – JUNIORUL SUCEAVA VERDE 1-0
DUMINICĂ SFERT2 8.30 ACADEMIA 82 IASI – VIITORUL CACICA 3-0
DUMINICĂ SFERT3 9.00 HUSANA HUSI – BUCOVINA SUCEAVA 2-0
DUMINICĂ SFERT4 9.30 JUNIOR BOTOSANI – COLTEA BRASOV NEGRU 0-4
DUMINICĂ 15-16 10.00 COLTEA BRASOV ALB – JUNIOR CAMPULUNG 1-0
DUMINICĂ 13-14 10.30 ACADEMIA MIHAI ROMAN – VICTORIA SUCEAVA 3-0
DUMINICĂ 11-12 11.00 CSM DORNA – ARTYS BOTOSANI 4-0
DUMINICĂ 9-10 11.30 INTER IASI – FORESTA FALTICENI 2-6
DUMINICĂ SEMIF. 12.30 JUNIORUL SUCEAVA ALB – COLȚEA BRAȘOV NEGRU 7-2
DUMINICĂ SEMIF. 13.00 ACADEMIA 82 IASI – HUSANA HUSI 1-0
DUMINICĂ 5-8 13.30 JUNIORUL SUCEAVA VERDE – JUNIOR BOTOȘANI 1-5
DUMINICĂ 5-8 14.00 VIITORUL CACICA – BUCOVINA SUCEAVA 2-2 (4-5, d.p.)
DUMINICĂ 3-4 15.00 COLȚEA BRAȘOV NEGRU  – HUȘANA HUȘI 1-3
DUMINICĂ 1-2 15.30 JUNIORUL SUCEAVA ALB – ACADEMIA 82 IAȘI 0-1

Laureatele primelor doua weekenduri au fost Juniorul Suceava (2012 si 2016) si Junior Botosani (2013 si 2015).

Organizata de clubul Juniorul Suceava, Juniors Cup reuneste la editia din aceasta iarna 112 de echipe, fiecare copil participant urmând sa primeasca la final câte o medalie si câte o diploma.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *