JB| Lup, la prima victorie

Rapid Suceava a spart gheata in Campionatul National de Juniori Republicani B. Formatia antrenata de Marius Lup a reusit prima victorie in actualul sezon, dupa ce s-a impus duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, in fata celor de la Noua Generatie Iasi, intr-un meci contand pentru etapa a 8-a. “Ceferistii” si-au asigurat primele trei puncte stagionale inca din prima repriza, prin golurile marcate de D. Apetri si Juravle.

Intr-un alt joc al rundei, echipa de republicani B de la Lps Suceava si-a consolidat locul 4 in clasament, dupa s-a impus, scor 1-0, pe terenul vecinilor de la Css Botosani. Grupa pregatita de Ioan Radu si-a asigurat a 5-a victorie din acest sezon printr-un gol inscris dupa pauza de Mercas, care a punctat cu un sut la coltul lung.

Intr-un alt meci al rundei de duminica, grupa de juniori republicani A de la Lps Suceava, condusa de pe banca tehnica de catre Ciprian Anton a cedat fara drept de apel, scor 1-4, pe terenul vecinilor de la Css Botosani.