JA | Surclasaţi de FC Vaslui

Rapid a suferit a doua infrangere consecutiva in campionatul de juniori A, dupa ce a cedat duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-5, in fata celor de la FC Vaslui. Echipa lui Ovidiu Caldarus a inscris in urma a doua cornere finalizate cu gol de Nastasiu si Fedrovici, dar a platiti tribut gafelor comise de propriul portar. “Am jucat si noi mai prost, dar Fc Vaslui este cea mai buna echipa pe am intalnit-o pana acum”, a spus Caldarus. Intr-un alt joc al rundei a 5-a, grupa de la Lps Suceava s-a intors cu un singur punct din fieful celor de la Lps Vaslui. Trupa lui Ciprian Anton a condus in doua randuri pe parcursul primei reprizei prin golurile inscrise de Gasca (2) si Bejinaru, dar s-a vazut egalata dupa pauza, terminand intalnirea nedecis, scor 3-3.

Etapa a 6-a a campionatului programeaza duminica, pe terenul Itcani, duelul local dintre Lps Suceava si Rapid.