Invitaţi la Memorial

Echipa locală de rugby, CSM Bucovina Suceava, va participa in perioada 13-15 martie la Memorialul “Sandu Ville-Gorun”, turneu găzduit de Politehnica Iaşi. Ajunsă la ediţia a VIII-a, competiţia va reuni la start patru echipe, printre formaţiile trecute de către organizatori pe lista invitaţilor fiind şi formaţiile: Steaua Bucureşti, Remin Baia Mare şi Rulmentul Bârlad.

Rugbystii suceveni şi-au reluat pregătirile în data de 12 ianuarie, principala grijă a antrenorului Constantin Vlad fiind în acest moment eliminarea surplusului de kilograme cu care s-au intors elevii săi din vacanţă. CSM Bucovina va debuta în sezonul de primavară in luna aprilie, cand va disputa ultimele două meciuri din cadrul sezonului regulat al Diviziei Naţionale.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *