Interconti este în revenire

Interconti este pe val in Campionatul Judetean de Minifotbal. Campioana en-titre si-a trecut in cont a cincea victorie consecutiva, dupa ce s-a impus joi, cu scorul de 1-0, in fata celor de la Betty Ice, in derbyul etapei a 27-a. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Botezatu, la jumatatea reprizei secunde.

Intr-un alt meci, Railex a castigat, cu scorul de 4-0, in fata celor de la Parbriz Center & Romfour. Devenita campioana matematica la finalul rundei precedente, formatia patronata de Ilie Lahman si-a asigurat victoria prin golurile marcate de Cardei (2), Tomescu si Corban, toate in prima repriza.

In cel mai spectaculos joc de joi, Adistal s-a impus, cu scorul de 4-3, in fata celor de la Pit Stop. Trupa lui Adi Costeniuc a ramas in cursa pentru un loc pe podium prin golurile inscrise de Grigoras, Prepelita, Teodor si Lacatus. De partea opusa, “ros-negrii” au punctat prin Neamtu, Bernard si M. Gavriliuc.

In prologul zilei, Oscar Café si-a trecut in cont a treia victorie stagionala, dupa ce a castigat, cu scorul de 6-2, in fata celor de la Topgeosys. “Verzii” si-au asigurat succesul prin reusitele lui C. Neamtu (2), Ailiesei, Slemco, Crupenschi si Rotari, in timp ce invinsii au redus din diferenta prin dubla lui Sveduneac.

ora 19.00: Omniasig – Revine
*meciul incepe din minutul 26, de la scorul de 1-1.

15. Omniasig 24 3 0 21 47-132 9p

Sezonul 2011/12 al Campionatului Judetean de Minifotbal e organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.