Interconti a urcat pe locul 3

Interconti a urcat pe podiumul clasamentului, dupa ce a bifat, azi, a sasea victorie consecutiva, scor 9-3, in compania celor de la Danalis, in primul meci al etapei a 28-a din cadrul Campionatului Judetean de Minifotbal. Campioana en-titre si-a asigurat succesul prin golurile marcate de Panzariu (4), Afloarei (3), Hapiuc si Tcaciuc. De partea cealalta, invinsi au punctat pe tabela prin Cuciureanu, Serban si Goean.

In cel de-al doilea meci al zilei, Old Sticks a ajuns la o serie de patru jocuri consecutive fara infrangere, dupa ce s-a impus, cu scorul de 4-2, in fata celor de la Omniasig. Alb-visiinii si-au asigurat victoria prin golurile inscrise de M. Ciobanu (2), Stamate si Tudoreanu. De partea adversa, invinsii au rezistat doar in prima repriza, reusind sa intre la pauza la egalitate, dupa golurile lui Rotari si Bejenariu.

Netcom va sta in aceasta runda.

Rezultatul meciului dintre Omniasig si Revine, contand pentru etapa a 27-a, va fi decis de catre Comisia de Disciplina, in cadrul unei sedinte ce va avea loc marti seara, de la orele 21.00, in Pub Sport Ramiro.

15. Danalis 26 2 2 22 60-157 9p

Sezonul 2011/12 al Campionatului Judetean de Minifotbal e organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.