Goian, primul gol în Grecia

Fundasul sucevean Dorin Goian a marcat primul sau gol in campionatul Greciei, in meciul castigat de formatia sa, Asteras Tripolis, scor 2-1, ieri, pe teren propriu, in fata celor de la PAOK Salonic. Integralist la Asteras, Dorin Goian a înscris în minutul 65, reusind sa egaleze dupa ce Athanasiadis deschisese golul cinci minute mai devreme. Golul victoriei pentru Asteras a fost reusit de Juanma, în minutul 78.

La oaspetii de la PAOK, mijlocasul Costin Lazar a intrat pe teren în minutul 75.

În urma acestui rezultat, PAOK Salonic a ramas pe locul secund în clasament, cu 51 de puncte, în timp ce Asteras Tripolis a urcat pana pe pozitia a cincea, cu 45 de puncte. Dorin Goian a semnat un contract pe doua sezoane cu Asteras Tripolis în vara lui 2013, bifand pana in acest moment 23 de partide in prima liga a Greciei.