Adversari de ani buni în Liga I, stelistul Dorin Goian şi dinamovistul Lucian Goian au făcut echipă la meciul demonstrativ din cadrul Cupei “Moş Crăciun”. Celor doi li s-au alăturat în formatia “vedetelor”, foştii colegi de la Foresta, Mihai Guriţă şi Dorin Semeghin. Sala Liceului cu Program Sportiv din Suceava a găzduit sâmbătă de la ora 22:30 un meci memorabil. Dorin Goian şi-a completat formaţia cu doi foşti componenţi ai Cetăţii: antrenorul cu portari, Marius Lup şi fundaşul Laurenţiu Berezoschi. De cealaltă parte, profesorul Ciprian Anton i-a avut colegi pe fotbaliştii suceveni care au evoluat sau evoluează în prezent în Liga a III-a, majoritatea la Rapid CFR. Rezultatul final de 5-5 a fost stabilit de stelistul Dorin Goian dintr-o lovitură de la 7 metri acordată uşor de centralul partidei. Desi adversarii i-au asezat mingea la 9 metri, fundaşul Echipei Naţionale nu a avut probleme în faţa lui Marius Lup şi a înscris golul 5 pentru formaţia sa. La finalul partidei, dinamovistul Lucian Goian a recunoscut că a trecut mult timp de când nu a mai jucat alături de fratele său mai mare.
