FOTO | La mâna rezultatelor

FC Pojorâta a suferit a doua înfrângere stagională în faţa propriilor suporteri, după ce a pierdut sâmbătă, cu scorul de 0-1, în faţa formaţiei Cetatea Târgu Neamţ, într-un meci contând pentru penultima etapă din cadrul sezonului regulat al Ligii a III-a.

Oaspeţii au marcat golul victoriei pe stadionul din Pojorâta în debutul reprizei secunde, când Munteanu a înscris cu capul în urma unei lovituri de colţ. Echipa lui Dănuţ Mândrilă a căzut pe locul 7 în clasamentul seriei şi este la mâna rezultatelor din ultima etapă pentru a prinde play-off.

FC Bucovina Pojorâta: Tudor – Donose, Tivodari, Kuruc, Cherariu, Antonescu, Marcio, Lazăr, Botezatu, Pădurariu, Buhăcianu. Antrenor: Dănut Mandrilă. Pe parcursul jocului au mai intrat: Iuga şi Dodan.

Sporting a ajuns la cinci meciuri consecutive fără gol marcat

Sporting Suceava a ajuns la cel de-al cincea meci consecutiv fără gol marcat, după ce a pierdut vineri, cu scorul de 0-1, pe terenul celor de la CSM Moineşti. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de golgheterul moineştenilor, atacantul Florin Berbece, în minutul 30.

Sporting Suceava: Bejenariu – Moldovan, Danieliuc, Nastasiu, Siminicariu – Cutaş, Gheorghiciuc, Duman, Păiuş – Nechitoaia, Luţac. Antrenor: Ovidiu Murariu. Au mai intrat: Viu, Vişinari şi Rotar.

Bucovina Rădăuţi a pierdut la Dorohoi

Bucovina Rădăuţi a rămas pe ultimul loc al clasamentului, după ce a pierdut vineri, cu scorul de 0-2, pe terenul principalei favorite la promovare, FCM Dorohoi. Botoşănenii şi-au asigurat victoria încă din prima repriză, graţie golurilor marcate de Marin şi Grumezescu în minutele 14 şi 17.

Bucovina Rădăuţi: Butnariu – A. Ciurlă, Agheorghiesei, Alupei, C. Ciurlă, Botoşan, Sfârnaciuc, Mihailovici, Sabie, Negruţ, Popescu. Antrenor: Daniel Stoica. Au mai evoluat: Păsăilă, Ilisoi şi Zaremba.