FOTO/ LPS a luat un punct

LPS Suceava a smuls astazi un punct Romanului in dubla intalnire a juniorilor A si B, programata la Itcani. In primul meci gazdele au cedat cu 2-5, iar meciul rezervat juniorilor B s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

La juniori B, echipa lui Ovidiu Caldarus a deschis scorul in ultimul minut din prima repriza, prin Siminicariu. Dupa marcarea golului, gazdele s-au retras in aparare incercand sa conserve rezultatul, lucru care aveai sa ii coste. Dupa o serie de ratari, romascanii au spart ghinionul si au restabilit egalitatea cu cinci minute inainte de final, dupa o eroare a portarului Puianu.

La juniori A, LPS Roman nu a intampinat probleme mari in fata trupei lui Ovidiu Murariu. Oaspetii au condus cu 0-2 si chiar daca sucevenii au redus din handicap prin Avasiloaie, pauza a consemnat un scor usturator pentru LPS Suceava, 1-4. Repriza secunda a fost mai putin spectaculoasa, fiecare echipa trecandu-si in cont cate un gol, in cazul gazdelor prin Patras.