FOTBAL U17 | CSM Bucovina Rădăuți este noua campioană județeană

CSM Bucovina Rădăuți a cucerit titlul de campioană județeană de fotbal la categoria juniori U17. Echipa pregătită de Adrian Levițchi a încheiat campionatul pe prima poziție a clasamentului, cu șaisprezece victorii, un rezultat de egalitate și o singură înfrângere.

În urma acestui succes, rădăuțenii au obținut calificarea la etapa regională a competiției. În această fază a întrecerii, reprezentanta județului Suceava va primi vizita echipei Gloria Dorohoi din județul Botoșani într-un meci programat pe teren propriu duminică, 7 iunie, de la ora 17:00. În runda următoare, tinerii fotbaliști de la CSM Bucovina Rădăuți vor evolua în deplasare contra formației UZU Dărmănești din județul Bacău, partida fiind stabilită duminică, 14 iunie, de la ora 17:00.

Conducerea Asociației Județene de Fotbal Suceava va organiza premierea oficială a noilor campioni sâmbătă, 13 iunie, în localitatea Putna. Festivitatea va avea loc cu prilejul finalei fazei județene a Cupei României la seniori.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar mai putea interesa
Close