Foresta Suceava și-a compromis șansele de promovare

Un nou sezon ratat de Foresta, care si-a compromis sansele de promovarea in Liga a II-a, dupa ce a pierdut sambata, pe terenul Otelul Galati, cu scorul de 0-3, in prima mansa din semifinalele play-off-ului.

Echipa antrenata de sarbul Ivan Gvozdenoviv a facut o prima repriza buna, insa a clacat dupa pauza, cand a primit trei goluri intr-un decurs de doar zece minute.

Neagu a deschis scorul cu o executie direct in vinclu, dintr-o lovitura libera de la 22 de metri, Cirjan a dublat apoi avantajul galatenilor, cu capul, dupa un corner, iar C. Stoian a inchis tabela, dintr-un penalty acordat pentru un fault comis de Farcasan.

Otelul Galati – Foresta s-a terminat 3-0, iar „galben-verzii” au nevoie de o minune pentru a intoarce scorul in mansa retur, programata sambata viitoare, pe Areni.

Foresta: Zvoronciuc – Farcasan, Celeadnic, Novacek, Druga, Sumanariu, Terzic, Cerlinca, Filip, Zouaoui, Martin. Antrenor: Ivan Gvozdenovic. Au mai intrat: Knezevic, Stănescu și Vultur.