Foresta – ASA Târgu Mureș: 0-6

Foresta Suceava a ajuns la 22 de goluri primite în două meciuri. Juniorii antrenați de Florin Cristescu au fost învinși sâmbătă, pe stadionul „Areni”, cu scorul de 0-6, de fosta vicecampioană a României ASA Târgu Mureș.

Sub privirile a peste 300 de spectatori, sucevenii au reușit să reziste aproape jumătate de oră fără să primească gol. Oaspeții au deschis scorul în minutul 27, prin Iacob, iar până la pauză au mai punctat de două ori, prin Ene și același Iacob. Repriza secunda a adus încă trei goluri în poarta tânărului Bâlbă, semnate de Boiciuc, Băjan și Sârbu. Scor final 0-6, iar cu 22 de goluri încasate în primele doua etape și niciunul marcat, Foresta ocupă ultimul loc în clasamentul Ligii a 2-a.

Antrenorul Florin Cristescu a mizat în meciul de sâmbătă pe următorii jucători: Bâlbă – Colțuneac, Negrea, Bolocan, Păvăluc, Tacu, Buțerchi, Rață, Bosânceanu, Coroamă și Scutariu. Până la finalul partidei au mai intrat pe teren Șorodoc, Mandiuc și Buliga.

În următoare etapă, divizionara secundă suceveană urmează să joace sâmbătă pe terenul formației Dacia Unirea Brăila.