Foresta a pierdut manșa tur a barajului cu Oțelul

Foresta a fost învinsă miercuri, pe stadionul Areni, de Oțelul Galați, cu scorul de 0-1, în prima manșă din semifinalele barajului de promovare în Liga a II-a.

Anunțat de bara lui Jardan, golul victoriei echipei gălățene a fost marcat de Nica, în minutul 39, după o greșeală a defensivei gazdelor.

“Galben-verzii” au avut șansa egalării în minutul 87, la singurul lor șut pe spațiul porții adverse, dar Dur-Bozoancă a deviat mingea în corner la execuția lui Arnold.

La meciul de pe Areni au asistat aproape 3.000 de spectatori, printre care și 50 de fani ai Oțelului. Publicul sucevean merita mai mult.

Foresta: Checicheș – Dorobanțu, I. Mihăescu, Celeadnic, Arnold, Makongo, Chelari, M. Ilie, Unghianu, Chika, Trofan. Director tehnic: Ivan Gvozdenovic. Au mai intrat: Netbai, Samson și Popovici.

Oțelul: Dur-Bozoancă – S. Rus, Yabre, Ghiocel, Țica, Neagu, Jardan, Cireș, Cisotti, Al. Nica, Green. Antrenor: Dorinel Munteanu. Au mai intrat: Nistor, Adăscăliței, Savu și Cârjan.

Returul va avea loc sâmbătă, de la ora 17.30, la Galați.