FC Șoimii va disputa la Gura Humorului ultimul meci din play-off-ul Ligii a 3-a. Clubul a primit o derogare din partea Federației Române de Fotbal pentru a organiza partida cu KSE Târgu Secuiesc, programată pe 23 mai, de la ora 18:00, pe Stadionul Tineretului, având în vedere că toate jocurile din ultima etapă se dispută în aceeași zi și de la aceeași oră, iar Cetatea are meci tot acasă.
„Omologat ieri, 13 mai, Stadionul „Tineretului” din Gura Humorului va fi, după aproape un an de pauză, din nou casa roș-albilor la un meci considerat pe teren propriu. Vă mulțumim încă o dată pentru tot suportul oferit și vă așteptăm alături de noi.„, au transmis reprezentanții clubului Șoimii Gura Humorului.
Programul ultimei etape a play-off-ului (23 mai):
Cetatea Suceava – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe II (Stadion Areni)
Viitorul Onești – CS Blejoi (Baza sportivă Viitorul Onești)
Știința Miroslava – Sporting Liești (Stadion Uricani)
Șoimii Gura Humorului – KSE Târgu Secuiesc (Stadion Tineretului)
Clasament play-off cu două etape înainte de final:
- Cetatea Suceava – 28p
- Șoimii Gura Humorului – 27p
- Sporting Liești – 19p
- Viitorul Onești – 18p
- KSE Târgu Secuiesc – 17p
- Știința Miroslava – 16p
- Sepsi II Sfântu Gheorghe – 8p
- CS Blejoi – 2p
