FC Șoimii Gura Humorului s-a calificat în play-off-ul Cupei României

FC Șoimii Gura Humorului s-a calificat în play-off-ul Cupei României, după ce a eliminat miercuri, în deplasare, formația CSM Pașcani, cu scorul de 2-1, într-un meci din Turul III al competiției.

Echipa antrenată de Bogdan Pantea și Iulian Ionesi s-a impus pe Stadionul “CFR” printr-o dublă marcată de Adrian Șter, în minutele 26 și 76, gazdele egalând temporar în minutul 57.

Șoimii: Luca – Alecsandru, D. Popovici, Florescu, Maftei, Bejenar, V. Ilie, Golofca, Fulop, Ștefănescu, Șter. Au mai intrat: Stîncă, Pop, Sahlean, Mihalciuc și Aioanei.

Play-off-ul Cupei României, faza în care vor intra în competiție și opt echipe de Superliga, este programat pe 27 august.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar mai putea interesa
Close