FC Șoimii Gura Humorului s-a calificat în play-off-ul Cupei României
FC Șoimii Gura Humorului s-a calificat în play-off-ul Cupei României, după ce a eliminat miercuri, în deplasare, formația CSM Pașcani, cu scorul de 2-1, într-un meci din Turul III al competiției.
Echipa antrenată de Bogdan Pantea și Iulian Ionesi s-a impus pe Stadionul “CFR” printr-o dublă marcată de Adrian Șter, în minutele 26 și 76, gazdele egalând temporar în minutul 57.
Șoimii: Luca – Alecsandru, D. Popovici, Florescu, Maftei, Bejenar, V. Ilie, Golofca, Fulop, Ștefănescu, Șter. Au mai intrat: Stîncă, Pop, Sahlean, Mihalciuc și Aioanei.
Play-off-ul Cupei României, faza în care vor intra în competiție și opt echipe de Superliga, este programat pe 27 august.









