Eşec frustrant pentru Betty

Betty Ice a pierdut marti seara, la loviturile de departajare, scor 4-5, in fata celor de la Revine, intr-un meci pe care “alb-albastrii” il aveau in mana cu cinci minute inainte de finalul timpului regulamentar. Revine a inscris prima prin Munteanu, insa trupa condusa de Costica Sidoriac a replicat furibund si a intors scorul la 3-1 prin golurile marcate de Botezatu (2) si Craiu. Trandafir si compania au revenit insa nesperat printr-o dubla semnata de nou-intratul Bijec, golul egalizator venind in urma unei lovituri de pedeapsa de la 9 metri vehement contestata de tabara celor de la Betty. La penaltyuri, cei de la Revine au avut nervii mai tari si s-au impus in final cu 2-1, in vreme ce Betty Ice a ramas doar cu punctul din teren si cu aplauzele publicului.

In primul meci al zilei, mult zgomot pentru nimic. Old Bucovina a urcat pe locul 2 al clasamentului, dupa ce s-a impus, cu scorul de 3-1, in fata celor de la Cosmin Onisimi Construct, la finalul unei intalniri cu sapte cartonase galbene si unul rosu, primit de Dorel Bernard pe parcursul pauzei. Trupa condusa de Dan Haraga si-a asigurat victoria prin golurile lui M. Ungureanu (2) si Macovei, in timp ce pierzatorii au inscris prin Bilt.

In ultimul joc al etapei a 5-a, Railex a invins, dar n-a convins. Trupa patronata de Ilie Lahman si-a trecut in cont a cincea victorie consecutiva de la startul actualului sezon, dupa ce s-a impus, cu scorul de 2-1, in fata celor de la Adistal, la final unui meci anost, in care campioana en-titre a inscris prin A. Aileni si Bosancu. De partea cealalta, formatia condusa de Adrian Costeniuc si Mircea Vezeteu a punctat pe tabela prin Lacatus.

Toate meciurile s-au desfasurat pe terenul Ramiro si au fost arbitrate de Ionut Avadanei si Ghita Ignatescu.