Juniors Cup Suceava – ediția de iarnă | Rezultate LIVE

Juniors Cup Suceava, cel mai prestigios turneu pentru fotbalul juvenil din zona Moldovei, este gata de start.

Editia de iarna a competitiei va debuta in acest weekend cu meciurile de la categoriile 2012 si 2015.

Meciurile de la categoria 2012, care va aduna la start 20 de echipe, vor avea loc sambata si duminica, in Balonul de la Universitate si pe terenul sintetic de la LPS, in timp ce jocurile de la categoria 2015, acolo unde s-au inscris 24 de echipe, se vor disputa, de vineri pana duminica, in salile scolilor “Miron Costin” din Burdujeni si “Ion Creanga” din Obcini.

Rezultatele meciurilor sunt live pe www.GazetaSV.ro.

ZIUAGRUPAORAJOCSCOR
   BALON UNIVERSITATE 
     
SÂMBĂTĂA8.00JUNIORUL SUCEAVA ALB – JUNIORUL POLI IAȘI 4-0
SÂMBĂTĂC8.40DIDI IAȘI – ARTYS BOTOȘANI 8-1
SÂMBĂTĂD9.20REAL JUNIOR VASLUI ROȘU – LUCEAFĂRUL SUCEAVA 5-1
SÂMBĂTĂB10.00JUNIOR BOTOȘANI – REAL JUNIOR VASLUI ALB 3-3
SÂMBĂTĂC10.40DIDI IAȘI – JUNIOR CÂMPULUNG5-0
SÂMBĂTĂB12.00REAL JUNIOR VASLUI ALB – HUȘANA HUȘI 2-0
SÂMBĂTĂA12.40STAR BACĂU – JUNIORUL POLI IAȘI 3-4
SÂMBĂTĂE13.20MAGIC IAȘI – ATLETICO BACĂU 5-0
SÂMBĂTĂD14.00REAL JUNIOR VASLUI ROȘU – JUNIORUL SUCEAVA VERDE 3-1
SÂMBĂTĂA14.40JUNIORUL SUCEAVA ALB – STAR BACĂU 5-2
SÂMBĂTĂA15.20JUNIORUL POLI IAȘI – ACADEMIA MIHAI ROMAN 7-1
SÂMBĂTĂC16.00ȘOMUZ FĂLTICENI – ARTYS BOTOȘANI 0-2
SÂMBĂTĂE17.00MAGIC IAȘI – JUNIORUL DOROHOI 7-0
SÂMBĂTĂA17.40STAR BACĂU – ACADEMIA MIHAI ROMAN 8-0
SÂMBĂTĂD18.20REAL JUNIOR VASLUI ROȘU – STAR KIDS GURA HUMORULUI 12-0
SÂMBĂTĂE19.00MAGIC IAȘI – BUCOVINA SUCEAVA 11-0
SÂMBĂTĂB19.40DREAM TEAM IPOTEȘTI – REAL JUNIOR VASLUI ALB 1-7
SÂMBĂTĂE20.20ATLETICO BACĂU – JUNIORUL DOROHOI 4-1
     
   TEREN LPS 
     
SÂMBĂTĂC12.00JUNIOR CÂMPULUNG – ȘOMUZ FĂLTICENI 3-0
SÂMBĂTĂA12.00JUNIORUL SUCEAVA ALB – ACADEMIA MIHAI ROMAN 7-1
SÂMBĂTĂB12.40JUNIOR BOTOȘANI – DREAM TEAM IPOTEȘTI 7-1
SÂMBĂTĂD12.40JUNIORUL SUCEAVA VERDE – LUCEAFĂRUL SUCEAVA 3-1
SÂMBĂTĂE13.20BUCOVINA SUCEAVA – JUNIORUL DOROHOI 0-3
SÂMBĂTĂC13.20JUNIOR CÂMPULUNG – ARTYS BOTOȘANI 7-0
SÂMBĂTĂD14.00LUCEAFĂRUL SUCEAVA – STAR KIDS GURA HUMORULUI 3-5
SÂMBĂTĂB14.00DREAM TEAM IPOTEȘTI – HUȘANA HUȘI 1-2
SÂMBĂTĂE14.40ATLETICO BACĂU – BUCOVINA SUCEAVA 6-0
SÂMBĂTĂC14.40DIDI IAȘI – ȘOMUZ FĂLTICENI 9-1
SÂMBĂTĂB15.20JUNIOR BOTOȘANI – HUȘANA HUȘI                          5-0
SÂMBĂTĂD15.20JUNIORUL SUCEAVA VERDE – STAR KIDS GURA HUMORULUI 6-2
     
   BALON UNIVERSITATE 
     
DUMINICĂSFERT18.00MAGIC IASI – ATLETICO BACAU 4-0
DUMINICĂSFERT28.40DIDI IASI – JUNIOR CAMPULUNG  4-1
DUMINICĂSFERT39.20REAL JUNIOR VASLUI ROSU – REAL JUNIOR VASLUI ALB 4-1
DUMINICĂSFERT410.00JUNIORUL SUCEAVA ALB – JUNIOR BOTOSANI 2-2 (2-3, d.p.)
DUMINICĂ19-2011.00ACADEMIA MIHAI ROMAN – BUCOVINA SUCEAVA  1-4
DUMINICĂ17-1811.40DREAM TEAM IPOTESTI – SOMUZ FALTICENI 1-3
DUMINICĂ15-1612.20LUCEAFARUL SUCEAVA – STAR KIDS GURA HUMORULUI  0-3
DUMINICĂ13-1413.00JUNIORUL DOROHOI – ARTYS BOTOSANI  0-0 (2-0, d.p.)
DUMINICĂSEMIF.13.40MAGIC IASI – JUNIOR BOTOSANI 7-0
DUMINICĂSEMIF.14.20DIDI IASI – REAL JUNIOR VASLUI ROSU 5-0
DUMINICĂ11-1215.00STAR BACAU – HUSANA HUSI 1-3
DUMINICĂ9-1015.40JUNIORUL SUCEAVA VERDE – JUNIORUL POLI IASI 3-2
DUMINICĂ5-816.10ATLETICO BACAU – JUNIORUL SUCEAVA ALB 0-2
DUMINICĂ5-816.50JUNIOR CAMPULUNG – REAL JUNIOR VASLUI ALB 0-0 (2-1, d.p)
DUMINICĂ3-417.30JUNIOR BOTOSANI – REAL JUNIOR VASLUI ROSU 0-3
DUMINICĂ1-218.20MAGIC IASI – DIDI IASI 1-4
ZIUAGRUPAORAJOCSCOR
   ȘCOALA ”MIRON COSTIN” 
     
VINERIA18.00JUNIORUL SUCEAVA ALB – SPORTUL CHIȘINĂU GALBEN 1-2
VINERID18.30SPORTUL CHIȘINĂU ROȘU – JUNIORUL SV PORTOCALIU 8-0
VINERIE19.00RAPID CHIȘINĂU – JUNIORUL SUCEAVA VERDE 1-1
VINERIF19.30DAVINCI CHIȘINĂU – TIGERS VASLUI 0-2
VINERIC20.00DIDI IAȘI – JUNIORUL SUCEAVA 2016 2-3
SÂMBĂTĂF8.00DAVINCI CHIȘINĂU – JUNIORUL DOROHOI 0-0
SÂMBĂTĂD8.30ARTYS BOTOȘANI – JUNIORUL SV PORTOCALIU 7-0
SÂMBĂTĂA9.00JUNIORUL SUCEAVA ALB – JUNIOR BT ALBASTRU 2-2
SÂMBĂTĂE9.30ACADEMIA MIHAI ROMAN – JUNIORUL SV VERDE 5-0
SÂMBĂTĂC10.00VIITORUL DARABANI – JUNIORUL SUCEAVA 2016 1-8
SÂMBĂTĂF10.30JUNIORUL DOROHOI – TIGERS VASLUI 3-3
SÂMBĂTĂE11.00ACADEMIA MIHAI ROMAN – FORESTA MOLDOVIȚA 3-0
SÂMBĂTĂD11.30ARTYS BOTOȘANI – MICII CAMPIONI IAȘI 2-1
SÂMBĂTĂA12.00JUNIOR CÂMPULUNG – JUNIOR BOTOȘANI ALBASTRU 0-1
SÂMBĂTĂC13.00STAR KIDS GURA HUMORULUI – JUNIORUL SV 2016 3-4
SÂMBĂTĂC13.30DIDI IAȘI – VIITORUL DARABANI 6-0
SÂMBĂTĂF14.00CSM DORNA VATRA DORNEI – JUNIORUL DOROHOI 2-5
SÂMBĂTĂE14.30FORESTA MOLDOVIȚA – JUNIORUL SV VERDE 0-11
SÂMBĂTĂB15.00JUNIOR BOTOȘANI GALBEN – VICTORIA SUCEAVA 6-2
SÂMBĂTĂF15.30CSM DORNA VATRA DORNEI – DAVINCI CHIȘINĂU 2-3
SÂMBĂTĂB16.00JUNIOR BOTOȘANI GALBEN – STAR BACĂU 8-0
SÂMBĂTĂA17.00JUNIORUL SUCEAVA ALB – JUNIOR CÂMPULUNG 8-0
SÂMBĂTĂB17.30VICTORIA SUCEAVA – HUȘANA HUȘI 1-3
SÂMBĂTĂD18.00MICII CAMPIONI IAȘI – JUNIORUL SV PORTOCALIU 3-1
SÂMBĂTĂB18.30JUNIOR BOTOȘANI GALBEN – HUȘANA HUȘI 7-1
SÂMBĂTĂB19.00STAR BACĂU – VICTORIA SUCEAVA 6-2
SÂMBĂTĂF19.30CSM DORNA VATRA DORNEI – TIGERS VASLUI 5-5
SÂMBĂTĂB20.00STAR BACĂU – HUȘANA HUȘI 3-0
     
   ȘCOALA ”ION CREANGĂ” 
     
SÂMBĂTĂ A14.00SPORTUL CHIȘINĂU GALBEN -JUNIOR CÂMPULUNG 2-1
SÂMBĂTĂ D14.30SPORTUL CHIȘINĂU ROȘU – MICII CAMPIONI IAȘI 4-1
SÂMBĂTĂ E15.00ACADEMIA MIHAI ROMAN – RAPID CHIȘINĂU 0-3
SÂMBĂTĂ C15.30VIITORUL DARABANI – STAR KIDS GURA HUMORULUI 0-3
SÂMBĂTĂ E16.00FORESTA MOLDOVIȚA – RAPID CHIȘINĂU 1-3
SÂMBĂTĂ C16.30DIDI IAȘI – STAR KIDS GURA HUMORULUI 0-3
SÂMBĂTĂ A17.00SPORTUL CHIȘINĂU GALBEN – JUNIOR BT ALBASTRU 2-2
SÂMBĂTĂ D17.30SPORTUL CHIȘINĂU ROȘU – ARTYS BOTOȘANI 7-0
     
   ȘCOALA ”MIRON COSTIN” 
     
DUMINICĂSFERT18.00JUNIOR BOTOSANI GALBEN – ACADEMIA MIHAI ROMAN 3-1
DUMINICĂSFERT28.30SPORTUL CHISINAU ROSU – STAR KIDS GURA HUMORULUI 4-0
DUMINICĂSFERT39.00JUNIORUL SUCEAVA 2016 – JUNIORUL DOROHOI 1-3
DUMINICĂSFERT49.30RAPID CHISINAU – SPORTUL CHISINAU GALBEN 0-3
DUMINICĂ23-2410.00FORESTA MOLDOVITA – VIITORUL DARABANI 0-3
DUMINICĂ21-2210.30JUNIOR CAMPULUNG – JUNIORUL SUCEAVA PORTOCALIU 2-1
DUMINICĂ19-2011.00DORNA VATRA DORNEI – VICTORIA SUCEAVA 3-0
DUMINICĂ17-1811.30DIDI IASI – HUSANA HUSI 7-0
DUMINICĂSEMIF.12.30JUNIOR BOTOSANI GALBEN – SPORTUL CHISINAU GALBEN 3-0
DUMINICĂSEMIF.13.00SPORTUL CHISINAU ROSU – JUNIORUL DOROHOI 2-2 (2-4, d.p.)
DUMINICĂ15-1613.30DAVINCI CHISINAU – JUNIORUL SUCEAVA ALB 0-2
DUMINICĂ13-1414.00JUNIORUL SUCEAVA VERDE – MICII CAMPIONII IASI 0-2
DUMINICĂ11-1214.30TIGERS VASLUI – JUNIOR BOTOSANI ALBASTRU 3-0
DUMINICĂ9-1015.00ARTYS BOTOSANI – STAR BACAU 1-3
DUMINICĂ5-815.30ACADEMIA MIHAI ROMAN – RAPID CHISINAU 1-0
DUMINICĂ5-816.00STAR KIDS GURA HUMORULUI – JUNIORUL SUCEAVA 2016 4-4 (6-7, d.p.)
DUMINICĂ3-417.00SPORTUL CHISINAU GALBEN – SPORTUL CHISINAU ROSU 0-2
DUMINICĂ1-217.30JUNIOR BOTOSANI GALBEN – JUNIORUL DOROHOI 3-1

Competitia va continua in weekendul 21-22 ianuarie, cu meciurile de la categoriile 2013 si 2016 si se va incheia o saptamana mai tarziu cu jocurile de la categoria 2014.

Organizata de ACS Juniorul Suceava, in parteneriat cu Primaria si Consiliul Local Suceava, editia de iarna a Juniors Cup va reuni la start aproape 1.000 de copii, reprezentand cluburi din opt judete din Romania, Suceava, Botosani, Neamt, Iasi, Bacau, Vaslui, Bistrita-Nasaud si Brasov, dar si din Republica Moldova.

Juniors Cup Suceava este turneu care marcheaza inceputul de an pentru cluburi si academiile de fotbal din Romania. Le multumim tuturor pentru interesul aratat si, asa cum v-am obisnuit la fiecare editie, si in acest an, fiecare copil va primi o diploma si o medalie de participare”, au transmis promotorul competitiei, Bogdan Pantea.

Exit mobile version