Dinamo II – CSU II: 25-46

Universitatea II Suceava a bifat a doua victorie consecutiva in campionatul Diviziei A, dupa ce s-a impus sambata, cu scorul de 46-25, pe terenul gruparii Dinamo II Bucuresti, intr-un joc contand pentru etapa a 8-a.

Condusa de pe banca tehnica de Leonard Bibirig, gruparea suceveana a transat soarta intalnirii inca din prima repriza, intrand la pauza cu un avantaj de zece goluri, scor 23-13. Cu un joc bun pe faza de aparare si un contraatac taios, oaspetii si-au continuat recitalul dupa pauza, terminand jocul en-fanfare, scor 46-25.

In alta ordine de idei, patru din componentii echipei secunde a Universitatii, mai exact Mihai Sandu, Adrian Tarzioru, Calin Leordean si portarul Dragos Nedelcu au fost convocati la echipa nationala de tineret a Romaniei, care se va reuni in aceasta saptamana la Sighisoara, sub comanda selectionerului Leonard Bibirig.