Dinadrom, victorie la 7m

Ploaia a dat peste cap finalul Campionatului Judetean de Minifotbal. Din cauza precipitatilor abundente, marti seara s-a disputat un singur meci. Dinadrom s-a impus la loviturile de departajare, cu scorul de 7-6, in fata celor de la Old Sticks, intr-un joc contand pentru etapa a 27-a. Trupa condusa de Cristinel Turturean a condus la o diferenta de doua goluri prin dubla semnata de Pasaila, dar “alb-visinii” au rasturnat situatia de pe tabela prin reusitele lui Grigorean, Muntean si Ciobanu. Dinadrom a restabilit egalitatea pe final printr-un gol inscris de Romas, scor 3-3, iar la loteria penaltyurilor s-a impus cu 4-3.

Cel de-al doilea meci al zilei, Omnisig – Revine, a fost intrerupt la pauza, la scorul de 1-1, dupa golurile lui Paval, respectiv Bijec. Jocul se va relua vineri, de la ora 19.00, cu repriza secunda, de la scorul de 1-1.

Cealalta partida a zilei, cea dintre Pit Stop si Adistal a fost reprogramata joi seara, de la ora 21.00.

15. Omniasig 24 3 0 21 47-132 9p

Sezonul 2011/12 al Campionatului Judetean de Minifotbal e organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.