Debut cu stângul

Universitatea II a debutat cu o infrangere in noul sezon al Diviziei A. In runda inaugurala a campionatului, echipa suceveana a fost invinsa astazi, cu scorul de 23-28 (7-13), pe terenul formatiei HC Vaslui. “Studentii mici” au marcat prin: Vele – 9 goluri, Bahan – 4 goluri, Dumitras – 3 goluri, Bejan – 3 goluri, Petrea – 2 goluri si Camilar – 2 goluri. Portarul Andrei Draghici a fost singurul jucator trimis de la prima echipa.

Am intrat putin timorati in joc, intrucat pentru multi dintre jucatorii noastrii, aceasta a fost primul meci la acest nivel. Dupa pauza am reusit sa echilibram jocul, dar avantajul de sase goluri luat de vasluieni in prima repriza a fost greu de remontat. Pe alocuri insa, pot spune ca evolutia noastra a fost imbucuratoare“ a spus antrenorul Razvan Bernicu. (Foto: obiectivdevaslui.ro)