Cupa Sport Style| Ediţia IV

Cupa Sport Style destinata Scolilor Generale a ajuns la startul celei de-a patra editii. Organizata de catre clubul local CS Sport Style Suceava, in parteneriat cu Inspectoratul Scolar Judetean Suceava, Iulius Mall, Strickers Club, Directia Judeteana pentru Tineret si Sport Suceava si Primaria Municipiului Suceava, intrecerea din acest an va aduna in acest weekend, pe terenul sintetic din incinta Iulius Mall, circa 160 de copii, reprezentand 16 scoli generale din minicipiul Suceava si din localitatile limitrofe.

In prima faza, cele 16 participante vor fi impartite in patru grupe a cate patru echipe, primele doua clasate in fiecare grupa urmand sa se califice in sferturile de finala. Meciurile din faza grupelor se vor disputa sambata, iar sferturile, semifinalele, finalele si festivitate de premiere vor avea loc duminica.

Programul complet al intrecerii:

Sambata:

Grupa A:
ora 09.00: Scoala Nr. 8 Suceava – Scoala Nr. 6 Suceava
ora 09.20: Scoala Ciprian Porumbescu – Scoala Nr. 1 Suceava
ora 10.20: Scoala Nr. 8 Suceava – Scoala Ciprian Porumbescu
ora 10.40: Scoala Nr. 6 Suceava – Scoala Nr. 1 Suceava
ora 11.40: Scoala Nr. 8 Suceava – Scoala Nr. 1 Suceava
ora 12.00. Scoala Nr. 6 Suceava – Scoala Ciprian Porumbescu

Grupa B:
ora 09.40: Scoala Nr. 9 Suceava – CN “Petru Rares“ Suceava
ora 10.00: LPS Suceava – Scoala Nr. 3 Suceava
ora 11.00: Scoala Nr. 9 Suceava – LPS Suceava
ora 11.20: CN “Petru Rares“ Suceava – Scoala Nr. 3 Suceava
ora 12.20: Scoala Nr. 9 Suceava – Scoala Nr. 3 Suceava
ora 13.00: CN “Petru Rares“ Suceava – LPS Suceava

Grupa C:
ora 13.20: Scoala Hantesti – Scoala Nr. 10 Suceava
ora 13.40: Scoala Bosanci – Scoala Ipotesti
ora 14.40: Scoala Hantesti – Scoala Bosanci
ora 15.00: Scoala Nr. 10 Suceava – Scoala Ipotesti
ora 16.00: Scoala Hantesti – Scoala Ipotesti
ora 16.20: Scoala Nr. 10 Suceava – Scoala Bosanci

Grupa D:
ora 14.00: Scoala Dumbraveni – Sport Style Suceava
ora 14.20: Scoala Nr. 4 Suceava – Scoala Nr. 11 Suceava
ora 15.20: Scoala Dumbraveni – Scoala Nr. 4 Suceava
ora 15.40: Sport Style Suceava – Scoala Nr. 11 Suceava
ora 16.40: Scoala Dumbraveni – Scoala Nr. 11 Suceava
ora 17.00: Sport Style Syceava – Scoala Nr. 4 Suceava

Duminica:

Sferturi de finala:
ora 09.00: Locul 1 Grupa A – Locul 2 Grupa B
ora 09.20: Locul 1 Grupa B – Locul 2 Grupa A
ora 09.40: Locul 1 Grupa C – Locul 2 Grupa D
ora 10.00: Locul 1 Grupa D – Locul 2 Grupa C

Semifinale:
ora 10.20: Castigatoare sfert 1 – Castigatoare sfert 3
ora 10.40: Castigatoare sfert 2 – Castigatoare sfert 4

Finala mica:
ora 12.00: Pierzatoare semifinala 1 – Pierzatoare semifinala 2

Finala mare:
ora 13.00: Castigatoare semifinala 1 – Castigatoare semifinala 2

Interesul primordial este sa dezvoltam spiritul de echipa, competivitatea si dorinta de autodepasire in randul acestor copii. Colaborarea noastra cu Inspectoratul Scolar a fost una deosebita de buna, iar acest lucru s-a vazut in numarul mare de participanti pe care am reusit sa-i mobilizam pentru editia din acest an”, a declarat Isidor Coresciuc, presedinte CS Sport Style.

Editia de anul trecut a Cupei Sport Style a fost castigata de echipa Scolii Nr. 9 Suceava.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Cupa Sport Style| Ediţia IV"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*