CSU Suceava s-a impus categoric la Botoșani

Echipa feminină de fotbal a CSU Suceava a câștigat cu scorul de 8-1 pe terenul formației FC Botoșani, în penultima etapă a Ligii a 3-a. Pentru echipa antrenată de Marcel Irimie au marcat Maria Bleoaja, autoare a unei triple, Iustina Ciubotariu, cu două reușite, Naomi Leontescu, Emima Morar și Valentina Petre.

Marcel Irimie, antrenor CSU Suceava: „Astăzi fetele au reușit un joc foarte bun, au controlat ostilitățile, iar golurile au venit după acțiuni colective. Mulțumim echipei FC Botoșani pentru fair-play, precum și inimoasei galerii care ne-a încurajat pe tot parcursul meciului. Urmează sâmbătă, 30 mai, ultimul meci din acest sezon, acasă cu FCSB, când sperăm să avem un public cât mai numeros pentru a răsplăti cum se cuvine promovarea fetelor în Liga a 2-a.”

CSU Suceava: Andreea Pașcan, Valentina Petre, Lenuța Horodnic, Francesca Bosânceanu, Emima Morar, Naomi Leontescu, Iustina Ciubotariu, Noa Maxim, Maria Bleoaja, Alexandra Toderaș, Iuliana Parasca. Rezerve: Alexia Hrușcovschi, Alexandra Lazurcă, Denisa Sprîncenatu, Nicoleta Petruleac și Georgiana Robu.

Ultimul meci al sezonului va avea loc sâmbătă, 30 mai, de la ora 11:00, pe stadionul Areni, împotriva echipei FCSB. Sucevencele vor primi la finalul acestei partide medaliile de campioane ale Ligii a 3-a.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar mai putea interesa
Close