CSU Suceava a debutat cu o victorie în Grupa Valoare

CSU Suceava a debutat cu o victorie în Grupa Valoare a Campionatului Național de handbal masculin rezervat juniorilor. Echipa antrenată de Ioan Tcaciuc s-a impus în fața celor de la CSS Odorheiul Secuiesc, cu scorul de 32-25, într-un meci disputat sâmbătă, în sala Şcolii “Ion ­Crean­gă”.

După un debut ezitant, formația suceveană s-a des­prins pe finalul primei reprize, intrând la pauză cu un avantaj de trei goluri, scor 16-13. Pe fondul golurilor lui Stanciuc și a intervențiilor inspirate ale portarilor, trupa lui Ioan Tcaciuc a tranșat soarta întâlnirii în primele zece minute ale părții secunde, când s-a dus la 22-15, un ecart de sapte reușite care s-a păstrat până la final pe tabelă.

CSU Suceava: Stanciuc (10 goluri), Vizitiu (7 goluri), Reuț (5), Urdă (4), Jităreanu (3), Roșu (1), Bejinariu (1), Burac (1), Focșăneanu, Podovei, Şoldan, Andreescu, Bârgoan, Stejar și Fedic.