CSU din Suceava a suferit a doua înfrângere stagională

CSU din Suceava a suferit a doua infrangere stagionala in Liga Nationala la handbal masculin, dupa ce a pierdut duminica seara, pe terenul celor de Politehnica Timisoara, cu scorul de 28-33, intr-un joc din cadrul etapei a III-a.

Cu veteranul Marius Sadoveac in mare forma, gruparea timisoreana s-a desprins la cinci goluri in minutul 21 si a intrat la pauza cu un avantaj de 17-13.

Alin Rosu i-a apropiat pe universitari la un singur gol in minutul 38, la scorul de 21-20, dar finalul a apartinut banatenilor, care au inchis tabela la 33-28, bifand prima victorie in campionat.

CSU din Suceava: Grigoras, Makaria – Tirzioru (7 goluri), Rosu (5), Juverdianu (3), Lupu (3), Kbilishvili (3), Furak (2), Balazs (2), Dascalu (2), Stefan (1), Vizitiu, Szasz, Bologa, Stanciuc si Anton. Antrenori: Petru Ghervan, Adrian Chirut, Bogdan Soldanescu si Iulian Andrei.

Poli Timisoara – CSU din Suceava: 33-28

Potaissa Turda – HC Dobrogea Sud (vineri)

EchipaMVEIGolPct
1.Dinamo Bucuresti4400151-11012
2.Steaua Bucuresti330094-799
3.CSM Focsani330088-739
4.Potaissa Turda220059-506
5.HC Dobrogea Sud220052-436
6.Minaur Baia Mare320173-866