CSU din Suceava a pierdut nemeritat cu CSM București

CSU din Suceava a pierdut la limită, la diferență de un singur gol, scor 26-27, meciul disputat sâmbătă, în sala Rapid din Capitală, în fața celor de la CSM București, în cadrul etapei a V-a a Ligii Naționale la handbal masculin.

Echipa antrenată de Petru Ghervan a început curaj, a condus cu 8-4 și 10-6 după primul sfert de oră, dar gazdele au revenit pe finalul primei reprize și au intrat la pauză în avantaj, 15-14.

Universitarii au răsturnat situația în debutul reprizei secunde, când au condus cu 19-17 și 22-20, dar finalul a aparținut bucureștenilor, care au fost mai inspirați în ultimele cinci minute și s-au impus în cele din urmă cu 27-26.

CSU din Suceava: Grigoraș, Makaria – Roșu (11 goluri), Tîrzioru (5), Kbilishvili (5), Dascălu (1), Szazs (1), Furak (1), Ştefan (1), Stanciuc (1), Vizitiu, Juverdianu, Lupu, Bologa și Anton.

În runda viitoare, CSU din Suceava va primi la sfârșitul acestei săptămâni vizita celor de la CSM Vaslui.