CSU Brașov – CSU II Suceava: 38-28

CSU II Suceava a incheiat prima jumatate a campionatului Diviziei A la handbal masculin cu o infrangere. In ultima etapa programata in acest an, trupa lui Ioan Tcaciuc a cedat pe terenul formatiei CSU Brasov, cu 28-38.

Echipa suceveana a condus in prima repriza cu 9-8, dar gazdele au intors scorul pana la pauza si au intrat la vestiare cu un avantaj de doua lungimi: 16-14. In ciuda poftei de gol aratata de internationalul de juniori Claudiu Lazurca, care a marcat de noua ori in partida de joia trecuta, brasovenii s-au distantat decisiv in debutul reprizei secunde, castigand in final cu 38-28.

CSU II Suceava: Duman, Soldan, Mihaescu – Lazurca (9 goluri), Alupoaiei (6 goluri), Rosu (3 goluri), Cozorici (3 goluri), Oarga (2 goluri), Ivan (2 goluri), Jitareanu (2), Bejinariu (1), Pintilei, Fedic si Burac. Antrenor: Ioan Tcaciuc.

6. CSM Botosani 10 1 1 8 254-302 4

Campionatul Diviziei A la handbal masculin se va relua pe data de 2 februarie 2019, atunci cand CSU II Suceava va primi vizita celor de la CSU Galati.