CSM Suceava s-a întors cu șapte medalii de la Naționalele de marș – 10 kilometri

Atleții de la CSM Suceava au câștigat șapte medalii la Campionatele Naționale de Marș pe distanța de 10 kilometri, care s-au desfășurat la Craiova.

Performerul delegației conduse de antrenoarea Cristina Iloc a fost Alexandru Canceu, care a câștigat medalia de aur la categoria U23 în proba individuală. Cu echipa din care au mai făcut parte Alexandru Dîrman și Emanuel Gabriel Cozmici, Alexandru Canceu a obținut aurul la U23 și argintul la categoria seniori.

La feminin, Ștefania-Victoria Horodnic a cucerit medalia de argint la individual categoria U20. La proba pe echipe, Ștefania-Victoria Horodnic, alături de Nicoleta Scheuleac și Ioana-Adelina Vasilovici, a obținut medalia de argint la categoria senioare, dar și la categoria U23. Nicoleta Scheuleac și Ioana-Adelina Vasilovici au dublă legitimare, CSM Suceava – LPS Suceava.

Sportivii și-au îmbunătățit timpii pe această distanță de concurs și au terminat cursele cu recorduri personale. Vreau să-i mulțumesc colegului meu Radu Mihalescu, care este alături de noi atât în calitate de director al CSM Suceava dar și ca specialist în această probă

Cristina ILOC, antrenoare CSM Suceava

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *