CSM Suceava, două medalii la Naționalele de Box U23
Sala „Doina Melinte” din Bacău a găzduit în perioada 19-21 august Campionatul Național de Box U23. Doi pugiliști antrenați de Andu Vornicu la CSM Suceava au reușit să urce pe podium, este vorba despre Alexandru Maniga și Andrei Brînzei.

Alexandru Maniga a câștigat argintul la categoria +90 kg, iar Andrei Brînzei a luat bronzul la categoria 80 kg.
Eduard Mușet, sportiv originar din comuna suceveană Baia, și legitimat în prezent la CSM Brăila, s-a clasat pe locul II la categoria 85 kg.










