CSM Suceava, două medalii la Naționalele de Box U23

Sala „Doina Melinte” din Bacău a găzduit în perioada 19-21 august Campionatul Național de Box U23. Doi pugiliști antrenați de Andu Vornicu la CSM Suceava au reușit să urce pe podium, este vorba despre Alexandru Maniga și Andrei Brînzei.

Andrei Brînzei
Andrei Brînzei

Alexandru Maniga a câștigat argintul la categoria +90 kg, iar Andrei Brînzei a luat bronzul la categoria 80 kg.

Eduard Mușet, sportiv originar din comuna suceveană Baia, și legitimat în prezent la CSM Brăila, s-a clasat pe locul II la categoria 85 kg.

Eduard Mușet, pe locul II CN U23 categoria 85kg
Eduard Mușet, pe locul II CN U23 categoria 85kg
Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *