CSM Moinesti – Radauti: 5-1

Bucovina Radauti a ramas fara victorie si dupa disputarea etapei a IX-a a Ligii a III-a. Echipa antrenata de Daniel Stoica a incasat astazi a cincea infrangere stagionala, dupa ce a fost surclasata, scor 1-5, pe terenul gruparii CSM Moinesti.

Aflati in lupta pentru locurile de play-off, bacauanii au deschis scorul inca din minutul 10, prin Darie, replica radautenilor venind un sfert de ora mai tarziu, cand Sabie a restabilit egalitatea pe la capatul unui contraatac. Echilibrul de pe tabela a durat insa doar opt minute, Corman si Trofin asigurandu-le gazdelor un avantaj de doua goluri la pauza, dupa un final de prima repriza in care tabara suceveana a reclamat ca nu a primit doua penaltyuri din partea centralului buzoian Georgian Ionescu. In repriza secunda, Darie si-a trecut in cont hattrick-ul in minutele 48 si 68, iar zarurile erau aruncate. Scor final 5-1, iar CSM Moinesti urca pe locul 3 al clasamentului, in vreme ce Bucovina Radauti ramane cu “lanterna rosie” in brate.

Bucovina Radauti: Bujdei – Viu, Hrimiuc, Alupei, C. Ciurla, Zaremba, Sabie, Pasaila, Sfarnaciuc, Botusan, Popescu. Au intrat: A. Ciurla, Mihailovici si Apetrei.