CSM II Bacău – CSU II Suceava: 30-26

CSU II Suceava continua parcursul oscilant in campionatul Diviziei A la handbal masculin. Trupa condusa de Ioan Tcaciuc a suferit a sasea infrangere in primele 12 etape ale sezonului, dupa ce a pierdut sambata, pe terenul celor de la CSM II Bacau, cu scorul de 26-30. Echipa suceveana a condus in debutul meciului cu 4-2, dar bacauanii au intors repede scorul si au intrat la pauza cu un avantaj de patru goluri, 15-11. Oaspetii au echilibrat ostilitatile in repriza a doua, incheiata la egalitate, insuficent insa pentru a mai schimba destinatia celor trei puncte. CSU II Suceava a marcat in meciul de sambata prin Oancea (9 goluri), Alupoaie (4 goluri), Pintilei (3 goluri), Lupu (3 goluri), Tofanel (2 goluri), Stanciuc (2 goluri), Cozorici (2 goluri) si portarul Duman (un gol).