Cimentul Bicaz – CSU Suceava: 23-49

CSU Suceava si-a reluat sirul victoriilor, dupa ce s-a impus duminica, pe terenul ultimei clasate in Seria A, Cimentul Bicaz, cu scorul de 49-23 (27-11).

Cu un adversar de duzina in fata, trupa antrenata de Razvan Bernicu a defilat pe teren. A condus inca din debutul meciului cu 8-1, s-a distantat la jumatatea primei reprize la 17-4, iar pana la pauza a dus scorul la 27-11. Jocul a curs in aceiasi directie, spre poarta nemtenilor si in repriza secunda, una in care universitarii si-au permis sa de-a credit tinerilor din lot. Cimentul Bicaz – CSU Suceava s-a terminat 23-49, iar Burlacu si compania bifeaza a 13-a victorie stagionala, fiind la egalitate pe podiumul clasamentului cu Stiinta Bacau.

CSU Suceava: C. Tcaciuc, Spiridon, Manea – R. Bursuc (8 goluri), Burlacu (6 goluri), Baican (6 goluri), Costea (6), Olariu (6), Vele (4), Velea (4), Acatrinei (4), Petrea (2), Aldica (2), Oprea (1) si I. Tcaciuc. Antrenor: Razvan Bernicu.

A fost un antrenament bun pentru noi si totodata o sansa de evolua mai mult pentru jucatorii tineri din lotul nostru. Sunt multumit de cum au jucat baietii, chiar daca este destul de greu sa facem o comparatie intre valoarea celor doua echipe”, a declarat antrenorul Razvan Bernicu.

Intr-un alt meci al etapei a XVIII-a a Diviziei A, CS Vicov Bucovina a pierdut pe terenul primei clasate, HC Dobrogea Sud Constanta, cu un categoric 17-59.

In runda viitoare, CSU Suceava va primi vizita formatiei Atletico Alexandria, in vreme ce CS Vicov Bucovina va evolua pe teren propriu cu Stiinta Bacau.