Cetatea Suceava a promovat în Liga a 2-a

Peste 6.000 de spectatori au fost prezenți sâmbătă după-amiază pe stadionul Areni la meciul dintre Cetatea Suceava și Sepsi II, încheiat cu scorul de 4-0 (3-0). Jucătorii pregătiți de Petre Grigoraș au marcat prin Ferhaoui, în minutul 2, Cerlincă, în minutul 7 din penalty, Răducan, în minutul 19, și Gorovei în minutele de final ale întâlnirii.

Sucevenii au fost premiați de Gabriel Bodescu, secretarul general al Federației Române de Fotbal.

Cetatea Suceava a început meciul în formula: Ciobanu – Petraru, Chelari, Perju, Bai, Sumanariu, Marian, Cerlincă, Drăghiceanu, Ferhaoui, Răducan. Au mai intrat: Gorovei, Zaharia, Tucaliuc, Frunză.

Tot în ultima rundă din play-off, Șoimii Gura Humorului a remizat, 1-1, cu KSE Târgu Secuiesc.

În urma rezultatelor din ultima etapă, echipele promovate direct în Liga a 2-a sunt Cetatea Suceava (Seria 1), CSL Ștefăneștii de Jos (Seria 2), SCM Râmnicu Vâlcea (Seria 3) și Știința Poli Timișoara (Seria 4).

Ultimul loc disponibil pentru eșalonul secund va fi disputat la baraj, într-o singură manșă, de formațiile clasate pe locurile secunde: Șoimii Gura Humorului, SC Popești-Leordeni, Minerul Lupeni și Unirea Alba Iulia. Semifinalele se vor juca pe 30 mai, iar finala pe 6 iunie, gazdele urmând să fie stabilite prin tragere la sorți.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar mai putea interesa
Close