Cea de-a doua ediţie a Cupei Activ este gata de start. Vezi programul meciurilor!

Sala din sport din Ipotesti va gazdui in acest weekend cea de-a doua editie a Cupei Activ Tisauti la minifotbal. Organizata de Ciprian Chir, in parteneriat cu Primaria Comunei Ipotesti, Asociatia Judeteana de Fotbal, Expert Music, Folii Omologate R.A.R. Tisauti, Activ MSN Construct Tisauti, Asociatia “Prietenii Rugby-ului” si GazetaSV.ro, competitia va debuta sambata, la ora 11.00. In prima faza a turneului, cele 16 echipe inscrise la start au fost impartite in 4 grupe a cate 4 formatii. Se va juca dupa sistemul fiecare cu fiecare, primele doua clasate in fiecare grupa urmand sa se califice in sferturile de finala.

Grupa A: Craftools Suceava, FC Padrino, Silva Udesti, Rai Caffe Suceava.

ora 13.30: Silva Udesti – Craftools Suceava

Grupa B: Tim-Group, Soimii Veresti, CFR Moara, Soimii Ipotesti.

ora 16.30: CFR Moara – Tim-Group

Grupa C: Activ Tisauti, Getalife Suceava, Cambis Patrauti, FC Stamate.

ora 19.30: Cambis Patrauti – Activ Tisauti

Grupa D: All-Stars Suceava, Prietenii Rugby-ului, Rapid Tisauti, Prodalcom Suceava.

ora 14.30: Rapid Tisauti – All-Stars Suceava

Duminica, incepand cu ora 16.00, sunt programate sferturile de finala, semifinalele si finalele, primele trei clasate urmand sa fie recompensate de organizatori cu diplome, cupe si premii in bani. De asemenea, se vor acorda si trei premii individuale pentru cel mai bun portar, cel mai tehnic jucator si cel mai bun marcator al celei de-a doua editii a Cupei Activ Tisauti.

Meciurile Cupei Activ vor fi arbitrate de Vasile Tacu si Ghita Ignatescu.