Radauti – SJ Botosani: 3-1

Bucovina Radauti a debutat cu dreptul in meciuri de pregatire din 2014. In primul amical al iernii, echipa antrenata de Dan Stoica s-a impus azi, pe teren propriu, scor 3-1, in fata unei selectionate a judetului Botosani, formata din jucatori de la Luceafarul Mihai Eminescu, CS Darabani, AS Bucecea si Prosport Varful Campului.

Radautenii au dominat copios prima repriza, reusind sa marcheze de trei ori pana la pauza prin Botusan (2) si Sabie. Pe fondul schimbarilor din ambele tabere, jocul s-a echilibrat in partea secunda, iar oaspetii au inscris golul de onoare prin Netbai.

Suntem multumiti de joc, tinand cont ca a fost primul nostru meci dupa o pauza destul de lunga si ca am intalnit o echipa buna cu jucatori precum Satco, Lumaicu, Gucianu sau Netbai. Am fost o partida alerta, cu o prima repriza dominata de noi si o a doua ceva mai echilibrata”, a precizat „Manu”.

Daniel Stoica a rulat pe parcursul amicalului de astazi urmatorii jucatori: Carlaont, Butnariu, Bujdei, Alupei, Hrimiuc, Aghiorghiesei, Apetrei, Zaremba, Pasaila, Sabie, Botusan, Negrut, Sfarnaciuc, Ilisoi si Mlesnita, plus cinci jucatori noi aflati in probe pe “Municipal”. In schimb, au lipsit motivat Popescu, Mihailovici si fratii Ciurla.

14 Comentarii

1. Da si s.au facut de ras in a 2 repriza,ati uitat sa punctati bara celor de la botosani si daca mai tinea un pic se termina egal…cu asa o conducere si asa jucatori o sa imbratisati liga 4 …daca pleaca zaremba sa dus si echipa..asa ca tinetui cu dinti de el..trebuia sa bateti la 3,4 goluri diferenta ,sa nu uitam ca intr.un tur de campionat radauti a adunat 5 pct castigate pe teren si 3 din oficiu…pana si pojorata sta mai bine si se gndesc la.play off…rusinee.

2. Ba fotbalistule care esti lasa si vezi-ti tu de treaba ta nu-ti mai fa griji pentru radauti pentru ca jucatori de acolo sunt sigur ca o sa salveze echipa,eu am fost la meciuri si am vazut ce pot baieti si sunt cativa jucatori foarte talentati acolo care o sa auzi de ei si mai sus!

1. in afara de zaremba,popescu toti sunt o apa si un pamant,nu stiu la ce meciuri ai fost tu insa un control ORL nu-ti strica(sfat prietenesc)!

3. ce-a facut zaremba pentru radauti? ca eu nu am vazut sa dea un gol sau o pasa de gol ..sunt jucatori buni , tineri si cu timpul o sa faca performanta au un portar bun butnariu popescu fundasul ala venit la sfarsitul returului sunt jucatori buni o sa reuseasca sa salveze echipa de la retrogradare . Pamparau mai e la radauti ca era cam cel mai stralucit de acolo sau s-a lasat ca nu am mai auzit nimic pacat de calitatile lui .

4. pt toti care iubiti fotbalul din radauti va rog putina rabdare si speram sa avem si rezultate iar cu privire la agbleta o sa vina nu fiti rautaciosi

5. Daa sunt grozavi daca cu aia din bt nu au facut mare lucru mi.e greu sa cred ca pot mai mult…acs adunatura radauti o sa se duca..

6. Daa..visati da visati aiurea,fara o conducere buna.si jucatori cu experienta din liga 3 sau a 2… cam greu…vise placute