Rădăuţi – FCM Dorohoi: 0-1

Bucovina Radauti a ramas fara victorie in actualul sezon si dupa disputarea etapei a X-a. “Galben-albastrii” au incasat al saselea esec, dupa ce au pierdut nemeritat, scor 0-1, meciul disputat astazi, pe teren propriu, impotriva echipei FCM Dorohoi.

Presati de situatia din clasament, radautenii au inceput in forta intalnirea, bifand prima ocazie in minutul 2, cand Botusan a nimerit transversala portii oaspetilor cu un sut de la 18 metri. Pe contre, botosanenii au deschis scorul zece minute mai tarziu, cand Atanasoaie a patruns in careu si l-a invins pe Butnariu cu un sut din sase metri. De partea cealalta, gazdele au avut sansa egalarii inainte de pauza, dar Sabie a tras in plasa laterala. In repriza secunda, jocul a curs intr-un singur sens, spre poarta celor de la Dorohoi, dar Popescu a fost ratangiul de serviciul al radautenilor, varful gazdelor irosind doua ocazii cat roata carului in ultimele zece minute de joc. Scor final 0-1, iar Bucovina Radauti ramane tintuita pe ultimul loc.

Bucovina Radauti: Butnariu – Viu, Alupei, Hrimiuc, C. Ciurla, Botusan, Sfarnaciuc, Mihailovici, Pasaila, Sabie, Popescu. Au mai intrat: Stan, Balici si Nitu.