Bucovina Pojorâta – Știința Miroslava: 1-1

Bucovina Pojorâta a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical susținut marți, pe stadionul „Bradul” din Vama, în compania divizionarei a treia Știința Miroslava. Ieșenii au deschis scorul la ultima fază din prima repriză prin Adrian Ilie, după o lovitură libera executată de George Maxim. Pojorâta a restabilit egalitatea în minutul 60, atunci când Traian Jarda(foto) a transformat un penalty obținut de Alexandru Marin.

Bucovina Pojorâta: Pop – Cristescu, Răuţă, Moisii, Acostăchioae – Pâslaru, Nuţescu, Stănescu, Căinari – Buhăceanu, Târtârău. Pe parcursul meciului au mai intrat Puianu, Juncănaru, Vitu, Jarda, Duțică, Jugaru, Martin, Marin și Coman.

Următorul meci de pregătire al Bucovinei Pojorâta este programat vineri în compania echipei Rapid Suceava. Locul de desfășurare al partidei nu a fost încă stabilit.