Betty Ice revine pe podium

Betty Ice a revenit pe podiumul clasamentului in Campionatul Municipal de minifotbal, dupa ce s-a impus joi seara, cu scorul de 4-2, in fata celor de la Adistal, in primul meci din cadrul etapei a 6-a. Trupa condusa de Costica Sidoriac, care de saptamana viitoare va evolua sub numele de Trutzi, si-a asigurat victoria prin golurile marcate de Haidau, Botezatu, Grigoras si Romas. De partea cealalta, formatia condusa de Adrian Costeniuc si Mircea Vezeteu a deschis scorul prin Moldovan si a inchis tabela printr-un gol semnat de Tacu.

Old Bucovina si Topgeosys au incheiat ca la teatru, scor 4-4, in cel de-al doilea meci disputat joi seara la Ramiro. Echipa lui Dan Haraga, intrat in ultimele minute, a condus pe tabela de marcaj prin golurile inscrise de M. Ungureanu (3) si Luca, insa Topgeosys a revenit spectaculos si a restabilit egalitatea dupa pauza prin reusitele semnate de Gaza (3) si Ursaciuc, iar apoi s-a impus si la loviturile de departajare de la 7 metri.