Armonia Fălticeni – Avântul Reghin: 1-3

Armonia Falticeni a coborat de pe podiumul clasamentului in seria de est a Liga I la fotbal feminin, dupa ce fost invinsa sambata, pe stadionul Tineretului, cu scorul de 1-3, de Viitorul Reghin, intr-o partida restanta din cadrul etapei a IX-a. Echipa antrenata de Marcel Irimie a marcat prin Andreea Dumitru, iar Cosmina Rosu a irosit un penalty pentru gazde la scorul de 1-2.

Armonia a inceput in urmatoarea formula de joc: Balaneasa – Pintilie, Lazar, Holtzhauser, Daneliuc, Onofrei, Buburuzan, Dumitru, Roibu, Casian, Cosmina Rosu. Antrenor: Marcel Irimie. Au mai intrat: Pascu, Parasca si Catalina Rosu.

Echipa M V E I Gol Pct.
1. Universitatea Alexandria 11 11 0 0 40-7 33
2. Viitorul Reghin 11 7 0 4 41-11 21
3. Selena Constanta* 10 9 0 1 39-10 21
4. Armonia Falticeni 11 6 1 4 26-15 19
5. Universitatea Galati 10 3 2 5 35-29 11
6. Magura Bacau 12 3 1 8 20-30 10
7. Real II Craiova 11 3 0 8 14-49 9
8. CSM Pascani 12 1 0 12 3-67 0

*echipa penalizata cu 6 puncte de Federatia Romana de Fotbal.

In urmatorul meci oficial, Armonia Falticeni va primi duminica, 14 mai, pe stadionul Tineretului, vizita liderului clasamentului Universitatea Alexandria.

Arată mai multe

Articole pe aceeași temă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar mai putea interesa
Close