Arcada – Suceava: 3-1

Csm Suceava a suferit a doua infrangere consecutiva in campionatul Diviziei A2 la volei masculin, dupa ce a pierdut sambata, cu scorul de 1-3, pe terenul liderului la zi al clasamentului, Arcada Galati, intr-un meci contand pentru etapa a 4-a a sezonului regulat. Echipa antrenata de Victor Pancu a inceput perfect intalnirea de pe malul Dunarii, iar pe fondul greselilor nefortate comise de adversari, si-a adjudecat primul set in prelungiri, cu scorul de 29-27. Gazdele si-au revenit odata cu actul secund, cand au punctat de trei ori consecutiv pe final si s-au impus cu 25-19. Excelenti la capitolul blocaje, galatenii au trecut la conducere pe tabela de marcaj dupa ce s-au impus in setul trei cu scorul de 25-18. Actul patru a fost la discretia gazdelor, care nu le-au dat nicio sansa voleibalistilor suceveni, castigand setul cu un categoric 25-15 si intalnirea cu 3-1. In runda urmatoare, Csm Suceava va primi sambata, in sala Unirea, vizita celor de la Dacia Buzau.