Alessia Bucătaru, argint la Cupa României U17
Alessia Bucătaru, sportivă antrenată de Vasile Nistor la ACS Șomuz Fălticeni, a obținut medalia de argint la Cupa României de Box pentru Junioare U17, în cadrul categoriei 46 de kilograme.
În partida decisivă a competiției desfășurate la Eforie Nord, fălticeneanca a pierdut la puncte, prin decizie unanimă a arbitrilor, în fața sportivei Daniela Ionică de la CS Fire Boxing Maican.
„Prin muncă, ambiție și determinare, Alessia a demonstrat că viitorul boxului românesc este pe mâini bune. Suntem mândri de parcursul ei și de modul exemplar în care a reprezentat clubul nostru în competiție. Felicitări Alessiei și mulțumiri speciale maestrului emerit Vasile Nistor pentru dedicare, profesionalism și sprijinul oferit permanent sportivilor. Acest rezultat este doar începutul unor performanțe și mai mari”, au transmis reprezentanții clubului ACS Șomuz Fălticeni.









