Aerostar – Bucovina: 0-2

Bucovina Radauti a cucerit primele sale puncte pe teren strain in Liga a 3-a, dupa ce s-a impus azi, cu scorul de 2-0, in fieful celor de la Aerostar Bacau, intr-un meci contand pentru etapa a 7-a. Echipa antrenata de Lucian Burlacu a deschis scorul in minutul 40, cand Stoian a interceptat o minge la mijlocul terenului, l-a lansat pe contraatac pe Sabie si atacantul oaspetilor l-a invins pe portarul advers cu un sut la coltul scurt, stabilind totodata si scorul pauzei. Bucovina si-a securizat victoria la 5 minute de la reluarea jocului, cand Alexandru a inscris cu un sut in vinclu din coltul careului mare, iar radautenii au castigat trei puncte imense in lupta pentru evitarea retrogradarii. Succesul “galben-albastrilor” a fost umbrit insa de accidentarea lui Dutica din minutul 75, care a ajuns la spital, fiind suspect de ruptura de ligamente, dupa un contact dur cu un adversar.

Bucovina Radauti: Prutean – Alexandru, Vitu, Breniuc, Dutica – Zaremba, Pasaila, Romaniuc, Stoian – Apostol, Sabie. Antrenori: Lucian Burlacu si Laurentiu Andries. Au mai intrat: Avramia, Viu, Tatar si Burlacu.

Clasament: 1. Csm Moinesti 14p, 2. Fcm Dorohoi 13p, 3. Sporting Suceava 11p…6. Bucovina Radauti 9p…