Adistal şi-a apărat locul 5

Adistal si-a aparat cu succes pozitia a 5-a in clasamentul Campionatului Judetean de Minifotbal, dupa ce s-a impus aseara, la loviturile de departajare, scor 5-4, in fata celor de la Dinadrom, intr-un meci contand pentru ultima etapa din in acest an. Trupa pregatita de Mircea Vezeteu a condus pe parcursul celor 50 de minute regulamentare de joc si la o diferenta de doua goluri, dupa reusitele semnate in prima repriza de Turineac si Ionasanu. De partea cealalta, echipa condusa de Cristinel Turturean a rasturnat situatia de pe tabela prin golurile marcate de Pasaila (2) si Goras, avansul “ros-albastrilor” fiind insa repede anulat de reusita aceluiasi Turineac, care a trimis meciul la penaltyuri in urma unei actiuni personale. La loteria loviturilor de la 7 metri, Adistal s-a impus cu scorul de 2-1 si si-a adaugat astfel doua puncte in ierarhia finala a sezonului de toamna.

In cel de-al doilea meci al zilei, Pit Stop s-a impus, cu scorul de 4-0, in fata celor de la Topgeosys, dupa doua reprize trase la indigo in care “ros-negrii” si-au asigurat victoria prin T. Neamtu (2), M. Gavriliuc si Gramada.

15. Omniasig 12 0 0 12 22-70 0p

Sezonul 2011/2012 al Campionatului Judetean de Minifotbal este organizat in parteneriat cu GazetaSV.ro.