Bradul Putna – Gloria II: 2-6

Federația Română de Fotbal, programează astăzi începând cu ora 18:00, barajul de promovarea a Ligii a 3-a, protagonistele acestui baraj sunt Bradul Putna campioana județului Suceava și Gloria II Bistrita campioana județului Bistrita-Năsăud, meciul se va desfasura pe tenerul al II-lea al primei divizionare Ceahlauil Piatra Neamț. Rămâi alături de GazetaSV.ro pentru a urmări evoluția scorului.

FINAL | Bradul Putna – Gloria II Bistrita [2-6]

Meciul va fi arbitrat de o bridata din Cluj-Napoca avându-l la centru pe Feșnic Horațiu Marcel, ajutat la cele doua linii de catre Nagy Miclos Istvan și Szekely Iulian. Partida va fi supervizată de catre Toma Costin si Vămanu Vasile ambi din Piatra Neamț.

Bradul Putna: Prutean – Hutanu, Apostol, Bosancu, Teleagă, Apetri – Tomescu, Danilă, Turliuc – Martinescu, Tugui Rezerve: Popescu – Bostiog, Buraciuc, Kurilă, Romaniuc, Cernat

Gloria II Bistrița: Uilean – Tarcă, Bolbos, Jarda, Fizeșan – Cânpean, Rosu, Brumă, Coșta – Bucur, Pop Al. Rezerve: Pop R. – Ciulean, Țegle, Pâtcă, Șușu, Peică, Echim

info: La Piatrat Neamț la ora meciului ploua, terenul se prezinta foarte bine, iar in tribune sunt circa 250 de spectatori

1′ > Start meci! Lovitura de început au avut-o cei de la Bradul Putna

7′ >  Gloria II Bistrita a obținut o lovitură de pedeapsă, Teleaga facutandu-l in propriul carei pe Roșu. Acelasi Rosu executa lovitura, insa Prutean respinge fara probleme. 0-0

13′ > Echipa suceveana efectuează prima schimbarea. Martinescu părăsește terenul accidentat, in locul lui intrand Bostiog

21′ > Prima ocazie a Putnei ii revine lui Boștiog care trimite mingea cu capul putin pe langa poarta, acesta primind mingea dintr-o lovitura libera executata de Apetri

27′ > Jucatorul Apetri este avertizat cu cartonașul galben

30′ > Ocazie imensca pentru Putna, prin Tomescu care scapa singur spre poarta celora de la bistritenilor insa acesta juteaza pe langă poartă

37′ >  Oaspetii acestui meci deschi scorul prin Roșu, care marcheaza cu un sut puternic de pe partea dreapta 0-1

42′ >  Gloria II Bistrita desprinde scorul prin Brumă, care îl învinge pe Prutean cu un șut la colțul lung 2-0

SCOR PAUZA: 0-2

46′ > A început repriza a doua, lovitura de început aparținând echipei din Bistrița

60′ >  Gloria II majorează scorul la 3-0 prin Al. Pop, care trimite mingea in plasa porți cu o lovitura de cap

78′ > Dubla schimbare la formația suceveana, ies Dănilă și Boștiog, iar în locul lor intră Romaniuc și Kurilă

82′ >  Nou intratul Rus duce scorul la 4-0, acesta primind o centrare de pe partea dreapta de la Al. Pop

87′ >  Paul Bosancu reduce scorul cu un sut puternic la vinclu 4-1

89′ >  Teleagă il fautează pe Al. Pop in propriul careu si vede al doilea galben acesta parasind terenul,  iar Jarda inscrie din punctul cu var 5-1

90+1′ >  Prutean este învins de catre Al. Pop care înscrie dintr-o greseala a portarului sucevean care respinge mingea în fată 6-1

90+2′ >  Paul Bosancu reușește dubla, acesta căpând singur, find unu-la-unu cu Uilean.

Arbitrul Feșnic pune capăt acestui meci, echipa din Putna ratează promovarea in eșalocul al III-lea