Zimbrul Siret – Sporting: 0-6

Sporting Suceava a reusit a doua victorie consecutiva in meciurile amicale programate in aceasta vara, dupa ce s-a impus miercuri dupa-amiaza, in deplasare, cu scorul de 6-0, in fata divizionarei a patra Zimbrul Siret. Echipa pregatita de Mihai Gurita si-au asigurat succesul dupa doua reprize trase la indigo, in care Bejinaru, Gheorghiuc si Cutas au inscris pana la pauza, iar Cristi Bilt (foto) a inchis tabela in repriza secunda, cu un hattrick marcat in poarta gazdelor.

Este imbucurator ca am bifat a doua victorie in amicale cu aceasta echipa de copii. Este bine ca am marcat sase goluri, dar mai este mult de munca cu acesti tineri”, a declarat managerul celor de la Sporting, Ciprian Anton.

“Alb-verzii” au testat in amicalul de la Siret trei jucatori noi, este vorba de Narcis Alexandru, venit de la Bucovina Radauti, si de juniori Cojocariu si Scutar, de la LPS.

Sporting Suceava: Afloarei – N. Alexandru, Vitu, Tibichi, Netbai – Gheorghiuc, Gugeanu, Bejinaru, Moldovan – C. Alexandru, Cutas. Antrenor: Mihai Gurita. Au mai evoluat: Butnariu, Antonesei, Visinari, Caeriu, Cojocariu, Bilt si Scutar.

In urmatorul meci de pregatire, Sporting va evolua sambata, cu incepere de la orele 16.00, pe stadionul din comuna Roma, contra celor de la Viitorul Botosani.