VIDEO Steaua – CSMU LPS: 3-0

Echipa locala de volei a debutat cu o infrangere in sezonul 2010-2011 al Diviziei A1. CSMU LPS Suceava a pierdut meciul sustinut in deplasare cu Steaua Bucuresti, scor 3-0(20,19,18).

Dupa un prim set echilibrat, Steaua a castigat cu 25-20. Sucevenii s-au descurcat destul de bine si in setul doi, reusind sa conduca la un momentdat cu scorul de 10-8. Experienta militarilor si-a spus cuvantul, Steaua distantandu-se treptat pe tabela de marcaj, iar in final castigand cu 25-19. In ultimul set, CSMU LPS Suceava s-a oprit la cota 18, dupa ce gazdele au condus cu 6-4, 10-7 si 19-14.

In urmatoarea etapa, echipa pregatita de Victor Pancu va intalni pe teren propriu, cealalta nou-promovata, CSM Bucuresti.