VIDEO | Șomuz Fălticeni – Ceahlăul: 1-2

Somuz Falticeni a ajuns la sapte infrangeri in Liga a III-a, dupa ce a pierdut sambata, pe stadionul Tineretului, in fata Ceahlaului Piatra Neamt, scor 1-2.

Gruparea nemteana a deschis scorul in duelul nou-promovatelor din seria intai in minutul 28, cand Pintea a fost faultat in careu, iar Copot-Barb a inscris din penalty. Replica gazdelor nu s-a lasat prea mult asteptata, trupa antrenata de Dan Dascalescu si Iulian Daraba reusind sa egaleze in minutul 37, prin Padovei, care a marcat cu un sut din careu. Somuz putea trece in avantaj in debutul reprizei secunde, dar Arapasu a trimis cu capul pe directia lui Barna. Anuntat de trasorul lui Toma, care a nimerit bara, golul victoriei Ceahlaului a venit in minutul 70, cand Pintea a preluat mingea la marginea careului, a driblat scurt un adversar si l-a invins pe Catalin Pascal cu un sut in vinclu.

Foto si Video: Cronica de Falticeni

Somuz Falticeni: C. Pascal – Neagoe, Sandru, Kuruc, Baltariu – Arapasu, Nechitoaia, Mircescu, Melinte – Julei, Padovei. Au mai intrat: P. Ungureanu, Zama si Negura.